Haberler

İsrail'e Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

  • 20.10.2023
  • CTB
Çankırı’da düzenlenen “Filistin için Kıyamdayız” yürüyüşünde kent sakinleri, Filistin’e saldırılarından dolayı İsrail’e tepki gösterdi.

Çankırı’da Filistin’e Destek Platformu öncülüğünde Fuar yolunda başlayan Büyük Çankırı Yürüyüşüne Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile siyasi partilerin il temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyen grup, Atatürk Bulvarı üzerinden Ahmet Yesevi Camisi'ne ulaştı.


Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Mustafa Gökçek, 100 yılı aşkın sürede yüzbinlerce Filistinlinin katledildiğini, milyonlarcasının topraklarından sürüldüğünü, kalanların da Gazze Şeridi ve Batı Şeria'da açık hava hapishanesine mahkum edildiğini söyledi.


Filistinlilerin maruz kaldığı insanlık dışı dramın tarihte örneği olmadığını belirten Gökçek, "Filistin halkı her türlü hakları ellerinden alınmış, açlığa, susuzluğa, yokluğa terk edilmiş, bizzat kardeşleri tarafından yalnız bırakılmış, uluslararası hukuktan mahrum şekilde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. İsrail'in sistematik kitlesel saldırılarında bebek, çocuk, kadın, hasta, yaşlı, hemşire, doktor, gazeteci, okul, hastane ayrımı yapılmamakta, her yıl binlerce masum hayatını kaybetmekte, buna rağmen dünya soykırıma sessiz kalmakta, hatta İsrail'e koşulsuz destek vermektedir." dedi.


Ahmet Yesevi Camisinde Filistin’deki saldırılarda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınmasının ardından yürüyüş etkinliği sona erdi.
  • İsrail'e Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
  • İsrail'e Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
  • İsrail'e Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
  • İsrail'e Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç