Haberler

Ahilik Haftası Kutlamaları

  • 20.09.2023
  • CTB
36. Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü Kutlamaları 20 Eylül 2023 Çarşamba günü ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimi olan Ahilik, Çankırı’da kutlandı. Atatürk Kültür Merkezinde 36. Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen kutlama programına Vali Mustafa Fırat Taşolar, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, esnaflar, yaranlar ve vatandaşlar katılım sağladı.

Bu kapsamda borsamız katkılarıyla Sultan Süleyman Camii'de (Ulu Camii) öğle namazına müteakiben Ahi Pilavı ikramı yapılmıştır.

Ulu Cami'de Valimiz Sayın M. Fırat TAŞOLAR, AK Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, MHP Genel Başkan Yardımcısı Çankırı Milletvekili Pelin YILIK, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN tarafından Ahi Pilavı ikram edildi.

Son olarak program kapsamında Ulu Cami mevkiinde faaliyet gösteren esnaflar ziyaret edildi.
  • Ahilik Haftası Kutlamaları
  • Ahilik Haftası Kutlamaları
  • Ahilik Haftası Kutlamaları
  • Ahilik Haftası Kutlamaları
  • Ahilik Haftası Kutlamaları

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç