Haberler

Türk Dünyası İş Forumu ve İş Görüşmeleri Toplantısı

  • 14.09.2023
  • CTB
TOBB ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen etkinliğe, #TürkDevletleriTeşkilatı’nı oluşturan Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ile gözlemci üyeler KKTC, Macaristan ve Türkmenistan’dan Bakanlar ve iş insanları katıldı

Türk Devletleri Teşkilatı Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Bakanlar 12. Toplantısı ve Türk Dünyası İş Forumu 14 Eylül 2023 tarihinde İstanbul'da düzenlenmiş olup yapılan toplantıya Başkanımız Erdal Aslan'da katılım sağlamıştır.

Bakanlar Toplantısı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat'ın ev sahipliğinde, TDT Üye Ülkeleri ve Gözlemcilerinin Ekonomi ve Ticaret Bakanları/Bakan Yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Türk Devletleri Teşkilatı Ticaretin Kolaylaştırılması Komitesi'nin 2023-2024 çalışma planı; TDT Üye Devletleri arasında "Hizmetler ve Yatırımlar Serbest Ticaret Anlaşması" imzalanmasına yönelik yol haritası, TDT Üye Devletleri arasında "Dijital Ekonomik Ortaklık Anlaşması" taslağı; TDT Üye Devletlerinde "Türk Ticaret Evleri" projesinin uygulanması; Turan Özel Ekonomik Bölgesi - "TURANSEZ" kurulmasına ilişkin kavram notu vb. konuların görüşüldüğü toplantı, aynı gün öğleden sonra "Türk Dünyası İş Forumu"nun açılış töreni, TDT Ekonomi ve Ticaretten Sorumlu Bakanlarının, Türk Ticaret ve Sanayi Odası Üye Kuruluşlarının Başkanlarının, TDT Üye Devletleri ve Gözlemcilerinden üst düzey yetkililerin, uzmanlar ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Forum programında Bakanların açılış konuşmalarının yanı sıra çeşitli oturumlar ve B2B görüşmeleri de yer almıştır.
  • Türk Dünyası İş Forumu ve İş Görüşmeleri Toplantısı
  • Türk Dünyası İş Forumu ve İş Görüşmeleri Toplantısı

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç