Haberler

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri

  • 16.08.2023
  • CTB

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, TOBB’a bağlı Oda ve Borsalarda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu için seçim süreci devam ediyor.

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla Odalar ve Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurullarına üyelik başvuruları 3 Temmuz 2023 - 8 Eylül 2023 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Kurul üyeliği, kontenjan ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz ediyor. 

İlgili Oda ve Borsanın yönetim kurulu tarafından onaylanan üyelik başvuruları, 22 Eylül 2023 tarihine kadar TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi’ne yüklenecek. İcra Komitesi seçimleri ise 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

TOBB İl Kadın ve İl Genç Girişimciler Kurullarına üye olacak girişimcilerin, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekiyor. Ayrıca, o ilde bulunan bir fakülte, yüksekokul ya da enstitüde görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de belirlenen kontenjan ölçüsünde kurul üyesi olabiliyor.

Başvurmak isteyen adaylar, 3 Temmuz 2023 ve 8 Eylül 2023 tarihleri arasında TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi http://girisimcilik.tobb.org.tr/  üzerinden online başvuru yapabileceklerdir.


  • TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç