Haberler

Endonezya'nın yeni başkentinin inşa çalışmaları

  • 17.07.2023
  • CTB
İlgide kayıtlı yazıda, Endonezya'nın yeni başkenti olması öngörülen "Nusantara"nın inşa çalışmaları bağlamında Cakarta Büyükelçiliğimizden alınan yazıya atfen, çeşitli ülkelerden özel sektör ve kamu yatırımcılarının Nusantara'daki altyapı projelerine olan ilgisi hakkında güncel bilgilerin iletildiği bildirilmektedir.
Yazıda devamla, son olarak Fransız özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet tarafından Nusantara'ya gerçekleştirilen ve Ulusal Başkent Otoritesi (NNCA) yetkililerinin de eşlik ettiği ziyarette, enerji, akıllı şehirler ve teknolojiler, çevre dostu materyaller alanlarında faaliyet gösteren şirket temsilcilerinin yer aldığı, Fransız şirketleri tarafından muhtemel yatırımlar hakkında NNCA'ya dört niyet mektubunun sunulduğu bildirilmektedir.
Ayrıca, NNCA'ya çeşitli ülkelerden sunulan niyet mektuplarının sayısının hâlihazırda 233'e ulaştığı (Endonezya'dan 106', Japonya'dan 26, Singapur'dan 22, Malezya'dan 16, Çin'den 15, ABD'den 9, Fransa'dan 4, Güney Kore, Finlandiya ve BAE tarafından 2'şer, Filipinler, Tayland, Almanya, İspanya, Kanada, Brunei tarafından ise 1'er niyet mektubu sunulmuştur) kaydedilmektedir.

Detaylar ekte sunulmuştur.
  • Endonezya'nın yeni başkentinin inşa çalışmaları

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç