Haberler

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Kapsamında Samsun'da Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

  • 31.05.2023
  • CTB
Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki mali işbirliği çerçevesinde Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulamasından sorumlu olduğu sınır ötesi işbirliği programlarından olan Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının ilk teklif çağrısı 30 Mart 2023 tarihinde yayınlanmıştır. 4 Temmuz 2023 tarihine kadar açık olacak söz konusu çağrı kapsamında, Avruğa Birliği Başkanlığımız tarafından Program alanında bulunan illerimizde potansiyel proje yararlanıcılarına yönelik bilgilendirme etkinlikleri ve proje hazırlama eğitimleri düzenlenmektedir.

Eğitime borsa olarak katılım sağlayarak gerekli bilgilendirme ve toplantılara katılım sağlanmıştır.

Bu çerçevede, 30-31 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen proje hazırlama etkinliği Avruğa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Sn. Serdar ÖZTÜRK’ün açılış konuşması ile başlamıştır. Sn. ÖZTÜRK konuşmasında, Program kapsamında tahsis edilen fonların kurumlarımız tarafından etkin kullanımının ülkemiz açısından önemini vurgulayarak ülkemizden daha kaliteli projelerin sunulabilmesine yönelik olarak bu tür bilgilendirme ve eğitim etkinliklerinin planlandığı bilgisini paylaşmıştır. Söz konusu etkinlik kapsamında ülkemizdeki Program alanına giren farklı illerden gelen potansiyel yararlanıcılar Karadeniz Havzası Programı ve ilk teklif çağrısının temel esasları, hibe başvuru paketi, proje başvuru süreci, sınır ötesi proje fikri geliştirme, proje müdahale mantığı, mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konularda bilgilendirme yapılmıştır.


  • Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Kapsamında Samsun'da Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi
  • Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Kapsamında Samsun'da Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi
  • Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Kapsamında Samsun'da Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç