Haberler

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Çağrı İlanı Başladı

  • 17.05.2023
  • CTB
ÇANKIRI
2023 YILI YENİ AHIR (ÇADIR) VE AĞIL (ÇADIR) YAPIMI
HİBE ÇAĞRISI İLANI

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında, 2023 yılı için Çadır Ahır ve Çadır Ağıl yapımı hibe çağrı dönemi başlamıştır. Bu çağrı ile yörede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi, refahının arttırılması ve sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı ayrıca genç çiftçilerin üretime katılımının sağlanması hedeflenmektedir.

  • Proje bölgesinde yer alan çiftçilerimize verilecek hibelerle 144 m² (8x18 m) alana sahip 10 (on) adet taşınabilir modern çadır ahır ve 10 (on) adet taşınabilir çadır ağıl toplamda 20 (yirmi) adet çadır kurdurulacaktır.

Hibe Oranı:

Bireysel başvurularda %70 oranında (KDV hariç) destekleme yapılacaktır. Hibe çağrısı kapsamında satın alınacak mal/malzemelerin KDV-ÖTV’si başvuru sahibi tarafından ödenecektir.

Başvuru Süresi:

17 Mayıs 2023 – 31 Mayıs 2023 arasındadır.

Son Başvuru Tarihi:

31 Mayıs 2023 günü saat 17:00’ya kadardır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Yerleri:

Başvurular EKK-1 de Yapraklı, Korgun, Kızılırmak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine EKK-2’de Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu, Bayramören, Ilgaz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine EKK-3’de Eldivan, Şabanözü, Orta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapılacaktır. Merkez ilçenin başvuruları İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne yapılacaktır.

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
ÇANKIRI İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ


Detaylar için tıklayınız.

  • Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) Çağrı İlanı Başladı

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç