Haberler

Çankırı Mahallesi Basın Toplantısı

  • 08.03.2023
  • CTB
Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Erdal Aslan ve Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Valiliği tarafından “Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz” sloganı ile başlatılan Adıyaman Besni’ye kurulacak konteyner kentte “Çankırı Mahallesi” için basın mensupları ile bir araya gelerek destek çağrısında bulundu.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıda, Çankırı Ticaret Borsası Başkanımız Erdal Aslan ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken, ÇTB ve ÇATSO tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

KONTEYNER İHTİYACI VAR

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten, yüzyılın en büyük felaketini Türkiye’nin yaşadığını dile getirerek “Depremde çok büyük can kaybımız oldu. Hepimiz çok üzgünüz. Ülkemizi tam ve bir bütün gördüğümüz için elimizden gelen yardımı yapmaya gayret ettik. Özellikle ilimizin ekonomisini temsil eden oda ve borsanın yardımsever üyeleri ciddi anlamda destek oldular, hepsine teşekkür ederiz.” dedi.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hayrettin Çelikten, üyelerinin yaptığı yardımları koordine etmeye çalıştıklarını,  2 hafta içerisinde Çankırı Valimiz Abdullah Ayaz’ın koordinatör vali olarak görevlendirildiği bölgeye 26 TIR yardım malzemesi gönderdiklerinin altını çizerek “Bölgeyi ve sayın valimizi ziyaret ettik. İlimizden halen bölgeye yardımlar devam ediyor. Genç Oluşum Derneği’nde bulunan arkadaşlarımız da ciddi anlamda çalışma yaptı. Yardımlarını bizimkilerle birlikte deprem bölgesine ulaştırdık. Arkadaşlarımız bölgede 5 gün kalarak hem arama kurtarma hem gönderilen yardımları depremzedelere dağıtmak adına destek oldu. Kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Bölgede çadır ve konteyner ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Çelikten, valilik tarafından Adıyaman Besni’ye kurulacak konteyner kentte “Çankırı Mahallesi” oluşturmak için çalışma başlatıldığını hatırlatarak “Çadır geçici çözüm. En azından kalıcı konutlar yapılana kadar bölgenin konteynere ihtiyacı var. Üyelerimiz yardımlarına devam ediyor ama bu konu ile ilgili hassasiyet devam ediyor. Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz. Biz de yardımlarımıza devam edeceğiz.  Çankırı Mahallesi oluşturmak için kampanyaya destek bekliyoruz. Erdal başkanımızın da büyük desteği oldu. Üyelerimizin tümüne teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul eylesin…” ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikten, bir kişi bir konteyner alacak, diye bir şey olmadığını, herkesin katkı sağlayabileceğini belirterek “Bu yardımları illâ bize bağışlayın demiyoruz, valiliğimizin paylaştığı İBAN numaralarına da yapılabilir. Biz organizasyona dahil olduk, bizim bu kampanya dışında ayrıca bir kampanyamız yok” dedi.

Başkan Çelikten, Odamız ve Çankırı Ticaret Borsası işbirliği ile gönderilen 26 TIR’ın yanında Çankırı merkez ve ilçelerdeki üyelerinin belediye ve kaymakamlık yardımlarına katkı sağladıklarını, yardımların toplamda 100 TIR’ı bulduğunu sözlerin ekledi.

YARDIM BEKLİYORUZ

Çankırı Ticaret Borsası Başkanımız Erdal Aslan, “Öncelikle geçmiş olsun tüm ülkemize, üyelerimizinde yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımızın dediği gibi ilk günden itibaren Valilik bünyesinde organize olduk, güzel işler yaptık. Biz her zaman şunu diyoruz, ilk yardımın yerini hiç birşey tutmaz yardımını gönderdiğimiz tırları birebir organize ettik yerinde de dağıtımını yaptık ama artık orada ihtiyaç olan konteyner, üyelerimizinde bu konuda duyarlı olacağına inanıyoruz, inşallah orda iyi bir konteyner kent Çankırımıza yakışır şekilde kuracağız ve yardımları bekliyoruz.

Depremin ilk gününde güzel organize olduk. İlk olarak Valimizin gönderildiği Kahramanmaraş/Ekinözü, Hatay/Samandağ,
 Adıyaman/Besni’ye gönderdik. Bu yardımların gönderilmesinde ve dağıtılmasında birebir başında olup tam yerine ulaştığına inanıyoruz. Bu acılardan ders alıp önümüzdeki süreçlerde de bunların tedbirlerinin alınmasını talep ediyoruz, deprem oldu yardım bitti diye bakmayacağız bundan sonraki süreçte de güzel çalışmalar olmasını bekliyoruz. Çünkü biz Türkiye olarak bir deprem fay haritasındayız ne zaman nerede hangi ilde tekrar deprem yaşanacağı meçhul, biz yarın deprem olacak gibi yapılarımızda onarımlardır.
Üyelerimizin arkadaşlarımızın şimdiden yapacakları yardımlar için teşekkür ediyoruz.” Konteyner kentte benimde katkım olsun isteyenler yardımda bulunabilirler’’ ifadelerini kullandı.  • Çankırı Mahallesi Basın Toplantısı
  • Çankırı Mahallesi Basın Toplantısı
  • Çankırı Mahallesi Basın Toplantısı
  • Çankırı Mahallesi Basın Toplantısı

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç