Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü

  • 01.03.2023
  • CTB
Borsamız ile Çankırı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ''Forklift Operatörlüğü ve Beko Loder Operatörlüğü'' alanında kurslar düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Çankırı Adalet Sarayında düzenlenen protokol imza törenine Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Denetimli Serbestlik Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Vekili Arif Kırkpınar, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Arslan, Çankırı Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mustafa Berç Topal ve Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Kaya katıldı.
Düzenlenen protokole göre Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı denetimli serbestlik yükümlülerinin mesleki niteliklerinin artırılarak iş ve meslek edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla ''Beko Loder Operatörlüğü ve Forklift Operatörlüğü'' eğitimine yönelik kurs açılması planlanmaktadır.

Proje hedefleri arasında denetimli serbestlik yükümlülerinin iyileştirme sürecinde kişilerin toplumla yeniden bağ kurmaları ve güçlendirilmeleri yer alıyor. Yükümlülere önemli katkısının olması beklenen çalışmada iş makinesi ve usta öğreticiyi Borsamız temin edecektir. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştireceği eğitim dönemi sonunda yazılı ve pratik sınavlar da yapılacaktır.

  • Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü
  • Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü
  • Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç