Haberler

Mazot Gübre Desteği Ödemeleri Öne Çekildi

  • 03.11.2022
  • CTB

Mazot gübre desteğinin detayları belli oldu! Ziraat Bankası'na taahhütte bulunan çiftçilerimiz mazot gübre desteğini kullanabilecek.

Cumhurbaşkanımızın onayı ile Resmi Gazete'de yayımlanan '2022 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere ve 2023 Yılında Uygulanacak Sertifikalı Tohum Kullanım Desteğine İlişkin Karar' ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilerimize yapılan temel girdi destek ödemeleri öne çekilerek sistem değişikliğine gidildi.  

Söz konusu karar ile ÇKS'ye kayıtlı olarak hububat (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik) üreten çiftçilerimize, 2022 yılı üretim dönemine ait mazot ve gübre desteklerimiz, 2023'ün Mart ayı yerine, 2022 yılı içinde başlanmak üzere ödenecek. 

Mazot ve gübre desteklerinin öne çekilmesiyle çiftçilerimiz, ekim döneminde girdi maliyetlerini düşünmeden üretim yapabilecek. 

Destekler, çiftçilerimize nakit olarak verilmeyecek, Ziraat Bankası banka kartlarına yüklenecek. 

Çiftçilerimiz, kartlarına tanımlanan destekleme ödemelerini sadece mazot ve gübre alımında kullanabilecek.

Buğday, arpa, yulaf, çavdar, tiritikale ve çeltik ürünlerinde çiftçilerin mazot gübre desteğini kullanabilmesi için Ziraat Bankasına taahhütte bulunması gerekiyor. Taahhütte bulunan çiftçiler, mazot gübre desteğini sıfır faizli kredi olarak kullanacaklar. Destek karşılığı olan para Başak Kart'a tanımlanacak, çiftçi de Başak Kart'la anlaşmalı işyerlerinden mazot gübre alımı yapacak.

Detaylar için tıklayınız

  • Mazot Gübre Desteği Ödemeleri Öne Çekildi

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç