Haberler

ÇANKIRI SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KURUMUMUZA ZİYARET

  • 02.10.2019
  • CTB

    Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çankırı İl Müdürlüğü tarafından, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere esnaf ziyaretleri kapsamında, SGK Çankırı İl Müdüresi Hicran ÇAKMAKÇI tarafından borsamıza kayıt dışı istihdam konusunda bilgilendirme ziyareti yapıldı.

   ÇAKMAKÇI, yeni süreçte, rehberlik hizmetlerinin, teftiş hizmetlerinin önüne geçtiğine işaret ederken, hangi durumların kayıt dışı istihdam olduğunu da anlattı; yapılan çalışmaların SGK’ ya hiç bildirilmemesi, çalışanların gün sayısının eksik ve alınan ücretin eksik bildirilmesi gibi konuların kayıt dışı istihdam olarak görüldüğünü bildirdi.
   ÇAKMAKÇI, "sigortalı olmanın" öneminin medyayı da kullanarak iyi anlatılması gerektiğini, işverenlerin kayıt dışı istihdama yönelme sebeplerini de "İnsanların genç yaşta emekli olmak istemesi, ülke genelinde işsizlik oranlarının yüksekliği, işgücü eğitim seviyesinin düşüklüğü, vasıfsız insan sayısının fazlalığı, SGK bilgisi ve bilincinin yetersizliği, gelir dağılımındaki adaletsizlik" olarak sıraladı.
   Ziyaret, borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Erdal ASLAN ve Genel Sekreterimiz Canan CEYLAN’ın kayıt dışı istihdam konusundaki sorularının cevaplandırılması ile tamamlandı. SGK İl Müdüresi Hicran ÇAKMAKÇI, borsamız kayıt dışı istihdama duyulan hassasiyetten ötürü Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine teşekkürlerini iletti.

  • ÇANKIRI SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KURUMUMUZA ZİYARET

Çankırı Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç