• Çankırı
    +C

Haberler


06

 NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTIMIZDA İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BİLGİLENDİRMELER YAPILDI

 

  Nisan ayı olağan Meclis toplantımızda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, İlimiz kuraklık eylem planı ve demonstrasyonu yapılan buğday ve arpa çeşitleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

  Düzenlenen toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR,  Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz AK, Meclis Başkan Yrd. Bekir ÖZKAN ve Meclis Üyeleri katıldı.

  Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuz AK konuşmasında özetle; “Geçtiğimiz günlerde, İlimizde kuraklığın durumu ve eylem planı hakkında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzden, Borsamız Meclis Üyelerine bir bilgilendirme toplantısı yapılması talebinde bulunmuştuk. Bizleri kırmayıp geldikleri için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.     Toplantının hayırlı olmasını dilerim” dedi.

  Sonrasında söz alan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman ÇAKIR ise yapmış oldukları konuşmalarında; “ Sözlerime başlamadan evvel Sayın Başkanımıza nazik davetleri için teşekkürlerimi sunarım. Kasım 2013-Şubat 2014 tarihleri arası yaşanan kurak dönem ve devamında Mart-Nisan yağışları ile İlimizde özellikle hububat olarak buğday ve arpada mevcut tarımsal değişimi, bölgemizde yaygın olarak ekimi yapılan buğday ve arpa çeşitleri ile demonstrasyonu yapılan çeşitleri tanıtmak için bugün burada biraraya gelmiş bulunuyoruz. Çankırı tarımı için hayırlı bir toplantı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sonrasında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Personeli Tekniker Tanju ALABAY’ın “Çankırı’da Tarım” ve “Kuraklık Eylem Planı”, Tekniker Ahmet KALE’nin ise “Demonstrasyonu yapılan Buğday ve Arpa Çeşitleri ve Özellikleri” hakkında yapmış oldukları sunumların sonrasında soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünün bitiminden sonra ise düzenlenen toplantı sona erdi.

 

Okunma Sayısı: 8354
resim
Ziyaretçi Sayısı