• Çankırı
    +C

Haberler


22

 TİCARET BORSASI BAŞKANI OĞUZ AK’IN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 94.YILDÖNÜMÜ MESAJI

 

    Ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgeleyen 23 Nisan 1920, milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasıdır.

   Türk Milleti, yurdun dört bir yanına giren işgalci güçlere karşı, tarihte benzerine az rastlanır bir direniş göstererek “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolası ile Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı mucizesini gerçekleştirmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatını değiştirmiş, Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle Meclis, aldığı kararlarla, bütünlüğün korunması ve tam bağımsızlığın kazanılması amacıyla verilen çabalara yön vermiş demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir.

  Atatürk, Milletimiz için çok önemli olan bu günü, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği bu güzel gün daha sonraları tüm dünya çocuklarının da kutladığı bir bayram olmuştur. Dünyadaki tek evrensel bayram olma niteliği taşıyan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, bu özelliği ile de ayrı bir önem ve anlam taşımaktadır.

  Bugün insanlığın ortak hayali savaş, baskı ve şiddetten arındırılmış barış ve huzur dolu bir dünyada yaşamaktır. Bu dünyayı yüreklerindeki sevgi tomurcukları ile yeşertecek olan çocuklarımızın her türlü olumsuzluktan uzak, sevgi ve güven dolu bir ortamda yetiştirilmesi noktasında hepimize düşen sorumluluğun bilinci ile, TBMM’nin açılışının 94. Yılını da kutlayacağımız bu günde tüm dünya çocuklarımızın ve aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

               OĞUZ AK

ÇANKIRI TİCARET BORSASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

 

Okunma Sayısı: 7018
resim
Ziyaretçi Sayısı